Co je třeba do začátku webcam modelingu?

Být nervózní z něčeho nového je přirozené a patří to ke každá nové zkušenosti. Přinášíme vám několik tipů do začátku, které vám pomohou se lépe zorientovat a připravit a ničím se zbytečně nestresovat. Pojďme na to. 

 

 

ZVOLTE KVALITNÍ VYBAVENÍ

Jakmile se rozhodnete pro webcam modeling, je třeba si udělat přehled v tom, jestli vaše současné vybavení je dostačující, nebo je třeba prvotní investice, aby váš i zážitek vašich klientů byl stoprocentní. 

Notebook nebo klasický počítač je něco, bez čeho se neobejdete. Asi žádné překvapení. Notebook, ale i stolní počítač, který jste zakoupili v posledních letech bude pravděpodobně v dostatečné formě na to, se s vámi pustit do nového dobrodružství. Rozhodující je výkonnější CPU a RAM (minimálně Dual Core Processor/Core 2 a 2GB RAM). Jestliže si nejste jisti, jestli jsou hodnoty vašeho počítače v pořádku, obraťte se na nás. Poradíme vám. Dá se to ale také zjistit selským rozumem – pakliže si při práci na počítači nemáte chuť vzteky vytrhat všechny vlasy, je to v pořádku. 

Webcamera je další část vybavení, bez které to nepůjde. Integrovaná kamera přímo v počítači vám v tomto ohledu příliš neposlouží. Aby vaše práce nebyla zbytečná, je třeba vše přenášet k vašim zákazníkům v maximální možné kvalitě a to ať už mluvíme o obrazu nebo zvuku. Díky tomu bude celý přenos působit autenticky a realisticky a snáze si získáte a udržíte své publikum. Doporučit můžeme například modely o Logitech. Například modely BCC950 Conference Camera, Pro 9000, HD Webcam C270, HD Pro C910, C920 a další podobně výkonné.

Internetové připojení je další z faktorů, který zásadně ovlivňuje to, jak se budete prezentovat, a jak budete vše sdílet s vaším publikem. Vaše internetové připojení můžete otestovat například zde. Doporučujeme rychlost více než 2Mbps.

 

 

NEPODCEŇTE ATMOSFÉRU

Technickým vybavením to nekončí. Důležitá je také ta pravá atmosféra, kterou vám výrazně pomůže dotvořit dobré osvětlení a vhodně zvolená místnost. Volte také prostředí, ve kterém se budete cítit dobře, uvolněně a sami sebou. 

Osvětlení by mělo zajistit, aby vaše publikum nemuselo tápat ve tmě a rozeznávat vaše obrysy, současně ale byste se měli cítit příjemně. Sami jistě nejlépe odhalíte jaká míra osvětlení je lichotivá. 

Místnost, ze které budete vysílat, volte dle vlastního uvážení. Ať už se rozhodnete vysílat z postele, gauče, nebo se lépe cítíte s polštáři na koberci, je čistě na vás. Prostředí by mělo být čisté, a jak jsme již zmiňovali, dobře osvětlené. 

 

 

 

NEŠETŘETE ÚSMĚVEM

Více než za vaši webovou kamerou a kvalitním připojením se ale vaši zákazníci budou vracet za vámi. Zárukou úspěchu je milé a přátelské vystupování, úsměv na rtech. Vaše publikum chce vás, abyste se v jejich přítomnosti cítili dobře a uvolněně a nemuseli si na nic hrát. 

Proto je dobrým předpokladem otevřenost a pozitivní stav mysli. S úsměvem jde všechno lépe.

 

Zbavili jsme vás obav, nebo stále tápete? Dejte nám vědět, rádi vyvrátíme i vaše další strachy.

Pokud je vám vše jasné, můžete se podívat na návod jak se zaregistrovat.